Kategoriler

BİZ BİZE 1- SÜPER LİG’DE NASIL BİR YOL İZLENMELİ

Merhaba Arkadaşlar, bugün sizlere süper ligde nasıl bir yol izlenmeli kısaca sizlere görüşlerimi aktarmak isterim.

Bildiğimiz üzere covid-19 sebebiyle başta sosyal ve iş hayatımızda önemli derecede değişiklikler oldu. Bir çoğumuz bu olaylardan önemli bir şekilde etkilendi. Başta Sağlık çalışanlarımız olmak üzere bu savaşta cephede olan herkese minnetarız.

26.haftada ertelenen liglerin haziran ayında açılması tam anlamıyla skandal olacaktır. Liglerin tescil edilmesi yada yok sayılması da toplumda infiale yol açacağı kesin. Bu zaman diliminde Avrupa’da bazı ligler tescil ederken Almanya Bundesliga ise fikstürü açıkladı.

Bizim ligimizde ise matematiksel olarak en az 8 takımın başta şampiyonluk, şampiyonlar ligi elemesi ve Avrupa ligi şansı bulunuyor. 30 Haziran’da bir çok takımda sözleşmesi bitecek oyuncularında olması işleri iyice zorlaştırıyor. Bence yapılması gereken eğer bu kararı TFF alabilirse 2.ara dönem transfer dönemi olarak takımları 2020-2021 fikstürü başlamadan kalan 8 haftayı oynatmasıdır.

Sonuç olarak yaz sıcağında oyuncu ve teknik ekibe covid-19 dışında farklı sağlık sorunları yaşamaması için liglerin Ağustos sonu başlatılması daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Saygılarımla,