Kategoriler

EMRE BELÖZOĞLU BAŞARILI OLABİLECEK Mİ?

Fenerbahçe’de dün akşam Teknik Direktör Erol Bulut ile yollar ayrıldı. Erol Bulut’un yerine sezon sonuna kadar göreve Emre Belözoğlu getirildi. Olayların böyle gelişmesi tarihin tekerrür etmesine neden oldu. Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’de neler yapabileceğini sezon sonuna kadar göreceğiz. Geçtiğimiz sezonda Tahir Karapınar takımın başındayken takımı Emre’nin sahaya sürdüğü söyleniyordu.

Erol Bulut’un Fenerbahçe’nin başında geçirdiği zaman içinde başarısız olduğunu söylemek için müneccim olmaya gerek yok. Ligde 30 maça çıkıp %95’in üzerinde farklı ilk 11’lerle sahaya çıkması istikrarsız sonuçların en basit örneği.

Fenerbahçe’nin başarısızlığındaki en büyük problem ise her sezon onlarca oyuncu sirkülasyonu ve yanlış hoca tercihleri. Başkan Ali Koç, Aykut Kocaman ile yolları ayırdıktan sonra Hollanda Ligi’nde başarılı olan P.Cocu’yu getirmek yerine Avrupa’nın majör liglerinde kısmen genç ve başarıya aç hocalarına yönelmesi gerekiyordu. (Örnek: Villas Boas)

Sonuç olarak mali olarak düzeldi gözüyle bakılan fakat son 2 sezonda transferlere ve oyuncu maaşlarına oldukça fazla yapılan harcamalar, sportif başarısızlıklar ve son olarak istikrarsızlık, Ali Koç yönetiminin hafızalara kazınan sahneleri oldu. Umarız ki Ali Koç, Fenerbahçe Başkanı olmadan önce yaptığı kampanyada ki gibi vizyon sahibi bir yönetimle taraftarlarına 2.döneminde beklenilen başarıları kavuşturabilir.